Agnieszka Wermińska - Pelc

Radca prawny

Jestem prawnikiem, z tytułem zawodowym radcy prawnego, który posiada bogate doświadczenie zawodowe w zakresie obsługi prawnej osób fizycznych oraz spółek prawa handlowego, w szczególności spółek działających w branży budowlanej.

W codziennej pracy kieruję się zasadą, iż swoją wiedzę prawniczą wykorzystuję w celu umiejętnego doradzania w sposób jasny i zrozumiały, z ukierunkowaniem na osiągnięcie zamierzonego celu. Dokładam wszelkich starań, aby znaleźć rozwiązanie najkorzystniejsze z punktu widzenia interesów Klienta.

Kancelaria Radcy Prawnego - Stalowa Wola - Agnieszka Wermińska-Pelc

Jestem radcą prawnym, wpisanym na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie. Ukończyłam studia prawnicze na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

Specjalizuję się w zagadnieniach z zakresu prawa cywilnego, prawa handlowego i gospodarczego oraz prawa administracyjnego. Reprezentuję Klientów w procesach sądowych oraz w toku postępowań egzekucyjnych i upadłościowych ich kontrahentów. Zajmuję się szeroko rozumianym prawem zamówień publicznych. Doradzam na wszystkich etapach postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Biegle posługuję się językiem angielskim w tym językiem branżowym prawniczym i biznesowym.

Swoją praktykę zawodową rozpoczęłam już w trakcie ostatniego roku studiów współpracując z jedną z największych warszawskich kancelarii prawnych. Należałam także do zespołu prawnego jednego z wiodących koncernów kosmetycznych w Polsce i na świecie.  Wspierałam prawnie cztery polskie spółki powiązane kapitałowo (obsługa zarządu, zgromadzeń wspólników, działów: kadr i płac, marketingu, sprzedaży, logistyki, działu zakupów), w tym dwie fabryki kosmetyków oraz artykułów chemii domowej. Prowadziłam codzienną obsługę prawną także w języku angielskim.

W trakcie aplikacji radcowskiej praktykowałam w kancelarii prawnej współpracując przy obsłudze zarówno klientów indywidualnych w sprawach z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i spadkowego jak i przedsiębiorców działających w branży budowlanej, transportowej oraz handlowej.

Współpracując z jedną z największych firm budowlanych w Polsce zdobyłam cenne doświadczenie w zakresie obsługi prawnej kontraktu infrastrukturalnego realizowanego w systemie projektuj i buduj, opartego na procedurze FIDIC.